Realizacje

Przedstawiamy wybrane realizacje naszej firmy.

Ekologicznie dopasowany

Całoroczny dom szkieletowy wypełniony gliną ubijaną w szalunku o powierzchni użytkowej 123 m2. Projekt: Z45

Województwo zachodniopomorskie. Dom z poddaszem użytkowym wybudowany w standardowej technologii firmy: szkielet drewniany, wypełnienie z gliny ubijanej w szalunku, ocieplenie z wełny mineralnej o grubości 15 cm. Elewacja z elementami deskowania wykonana ze świerku skandynawskiego. Wewnątrz wykonano tynki gliniane. Sufity drewniane z widocznymi belkami stropowymi. Strop wygłuszono gliną.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Mnich z Mniszką wkomponowany w naturę

Ekologiczny dom całoroczny z gliny ubijanej w szalunku z poddaszem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 180 m2. Projekt: Indywidualny.

Województwo zachodniopomorskie. Kompozyty zamiast stali w fundamentach, drewniana konstrukcja, gliniane ściany oraz tynki, klepisko z gliny pod drewnianymi podłogami, polep z gliny jako wygłuszenie i dociążenie stropu, wełna owcza zamiast pianki poliuretanowej przy oknach, ocieplenie z wełny mineralnej… bezkompromisowe podejście Inwestorów pozwoliło stworzyć nam dom z maksymalnym wykorzystaniem naturalnych materiałów oraz sprawdzonych technik stosowanych od stuleci . Walory zdrowotne dopełniają te estetyczne: w postaci rzadko spotykanego dachu ceramicznego tzw. Mnicha-Mniszki, półokrągłego wykończenia krawędzi, a także pięknego pieca kaflowego.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Klimatycznie w idealnym mikroklimacie

Dom całoroczny z bloczków glinianych o powierzchni użytkowej 108 m2.Projekt : Jak marzenie z garażem.

Dom położony w województwie dolnośląskim. Wykonany został z bloczków glinianych, ocieplony wełną mineralną i pokryty tynkiem cienkowarstwowym barwionym w masie. Okiennice naszego projektu i wykonania idealnie komponują się z elewacją budynku nadając mu wyjątkowy charakter. Wnętrze domu wykończono tynkami glinianymi i na życzenie inwestorów urozmaicono w salonie i korytarzu płytkami z cegły rozbiórkowej. Tynki gliniane zostały zabezpieczone wysoce paro-przepuszczalnym gruntem kazeinowym. Zarówno podłogi jak i sufity wykonane zostały z drewna. Podczas budowy domu zostały użyte wyłącznie naturalne materiały. Za wyjątkiem fundamentów nie użyto betonu.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Artystyczny ład z gliny

Ekologiczny dom całoroczny z gliny ubijanej w szalunku z poddaszem mieszkalnym o powierzchni użytkowej 120 m2. Projekt: Indywidualny.

Dom w województwie wielkopolskim o konstrukcji drewnianej wypełnionej mieszanką gliny z piaskiem. Mieszanka została mechanicznie utwardzona w szalunku, tworząc monolityczne ściany, które ocieplono wełną mineralną o grubości 15 cm. Dom posiada parametry budynku całorocznego. Spełnia wszystkie kryteria techniczne wymagane na 2017 rok. Dach wykonano z dachówki ceramicznej. Ściany wewnętrzne pokryto tynkiem glinianym, natomiast skosy poddasza oraz sufity i podłogi wykończono drewnem.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Nowy blok w mieście - źdźbełko natury we wnętrzu

Gliniane tynki w żelbetowym mieszkaniu o powierzchni 52m2

Pierwszy raz deweloper spotkał się z sytuacją, w której klienta zrezygnowała z tynków w nowo budującym się bloku. Owa klientka stała się naszą klientką, chcącą polepszyć mikroklimat swojego nowego wnętrza. Podjęła słuszną decyzję, gdyż zdarzają się u Niej epizody astmatyczne. Oprócz walorów zdrowotnych nie można ukryć również estetycznego efektu zastosowania tynków glinianych, które nadały plastyczności wnętrzu, głównie przez zastosowanie półokręgów. Na tynkach glinianych została położona naturalna gładź a część ścian pomalowano farbą kazeinową. Całość dopełnia dębowa podłoga zabezpieczona olejem. Czysta natura :)

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Zdrowy, rodzinny...nad samym jeziorem

Dom całoroczny z gliny niewypalanej o powierzchni użytkowej 180m2 z podpiwniczeniem. Projekt: Okartowo.

Dom położony w woj. zachodniopomorskim. Wykonany z gliny ciężkiej (konstrukcja drewniana), ocieplony wełną mineralną, pokryty tynkiem cementowo-wapiennym. Elewację domu pomalowano wysoce paroprzepuszczalną farbą polikrzemianową, wykończono elementami drewnianymi oraz łupkiem. Ściany wewnętrzne pokryte zostały tynkami glinianymi oraz tadelaktem. Tynki wewnątrz domu zostały pomalowane naturalnymi farbami wapiennymi oraz kazeinowymi.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Ekologiczny urok bez pozwolenia

Całoroczny dom na zgłoszenie z gliny o powierzchni użytkowej 65 m2.

Dom położony nad jeziorem w województwie zachodniopomorskim. Wykonany z gliny ubijanej w szalunku, ocieplony wełną mineralną. Ekonomiczny w budowie, na zgłoszenie o powierzchni zabudowy 35 m2. We wnętrzu wykonano tynki gliniane i pokryto je gruntem. Malownicze miejsce, na którym dom został wzniesiony idealnie komponuje się z mikroklimatem, nie zaburzając naturalnego otoczenia.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Dom słupowo-ryglowy w naturalnej odsłonie

Powierzchnia użytkowa: 120m2. Projekt: Indywidualny

Dom całkowicie wpisujący się w parametry ekologicznego budownictwa. Tradycyjną konstrukcję słupowo-ryglową wypełniono bloczkami z gliny niewypalanej (ściany zewnętrzne) oraz gliną ubijaną w szalunku (ściany działowe). Tynki wewnętrzne uwydatniając belki szkieletu, podkreślają rustykalny charakter budynku. Z zewnątrz budynek ocieplono wełną drzewną elewacyjną. Nasze prace obejmowały wszystko co związane z gliną- wykonanie bloczków, murowanie, wylewanie ścian oraz tynkowanie wewnętrzne. Stworzyliśmy przegrody zewnętrzne i wewnętrzne budynku zgodnie z założeniem i potrzebą zdrowego mikroklimatu dla 5-osobowej rodziny.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Trwały ślimak z gliny ulepiony

Domek w kształcie ślimaka wybudowany w technologii gliny ciężkiej.

Jedyna taka budowla na świecie. Konstrukcja szkieletowa. Powierzchnia użytkowa- 60m2. Dom wybudowany został w technologii gliny ciężkiej w szalunku. Cały kształt wzorowany jest na ślimaku hodowlanym. Dach ukazuje muszlę ślimaka ukształtowaną gontem dębowym, który kryje w sobie dwa tajemnicze pokoje z sufitem przypominającym przewróconą łódkę.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Na lato...w otoczeniu gliny

Domek letniskowy z poddaszem użytkowym wykonany z gliny niewypalanej.

Dom wybudowany metodą szachulcową. Powierzchnia użytkowa 55m2 (domek ma w podstawie 35m2 co umożliwiło budowę bez pozwolenia). Konstrukcję stanowi szkielet drewniany wypełniony ciężką gliną niewypalaną. Domek wyróżnia dwukondygnacyjny taras wykonany z drewna, będący estetycznym i praktycznym rozwiązaniem. Glina, stanowiąca wypełnienie ścian domu letniskowego, daje idealny mikroklimat wewnątrz pomieszczeń i skuteczne schronienie w upalne dni.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Hala
przemysłowa

Hala przemysłowa do hodowli ślimaka

Hala wybudowana w Siennicy, woj. mazowieckie. Konstrukcję stanowi szkielet drewniany, wypełnienie ścian – płyta warstwowa zapewniająca podwyższoną izolacyjność termiczną i akustyczną obiektu oraz pozwalająca utrzymać jednocześnie bardzo wysoki poziom higieny wewnątrz budynku. Powierzchnia użytkowa- 200m2 .Budynek jest podzielony na część hodowlaną, halę inkubacyjną, suszarnię oraz pomieszczenie gospodarcze. Każde z pomieszczeń przystosowane jest do wymogów hodowli ślimaków jadalnych.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Drewniana wiata przemysłowa

Wiata drewniana pełniąca funkcje magazynu oraz suszarni

Wiata magazynowa drewniana została wykonana z impregnowanego drewna sosnowego, pokrycie stanowi blachodachówka. Powierzchnia- 120m2

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Hala
łukowa

Przemysłowa hala łukowa.

Konstrukcję stanowią stalowe profile łukowe spięte belkami sosnowymi. Okładzinę wewnętrzną wykonano z deski, zewnętrzną- z blachy trapezowej. Między warstwami znajduje się wełna mineralna stanowiąca izolację termiczną oraz akustyczną. Wewnątrz znajdują się dwa poziomy użytkowe z paśnikami do reprodukcji mięczaków. Łączna powierzchnia- 300m2.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Drewniana altana ogrodowa

Sześciokątna rekreacyjna altana ogrodowa wykonana z drewna.

Konstrukcję stanowią klejone, czopowane belki drewniane o przekroju 145x145mm. Podłoga wykonana została z sosny skandynawskiej. Przekątna podstawy - 5,6m.

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Domki letniskowe drewniane

Domki letniskowe wykonane z drewna skandynawskieg

Domki agroturystyczne. Powierzchnia użytkowa jednego domku - 45m2. Domki są ocieplone, ogrzewane, posiadają łazienkę oraz aneks kuchenny. Na poddaszu znajdują się dwa pokoje. Przed każdym domkiem wykonany został mały taras (6x2m). Czas realizacji (dwóch domków „pod klucz”) – 2 miesiące

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

Taras
drewniany

Taras drewniany wykonany ze świerka skandynawskiego.

Do budowy tarasu użyto drewna klejonego, o przekroju 220x135mm. Podłoga wykonana została z deski ryflowanej 146x28mm. Powierzchnia- 35m2

Szczegóły projektuUkryj szczegóły projektu

DOMB - Budownictwo ekologiczne
Tel. 791 359 946 - Działamy na terenie całej Polski
Źródło zdjęć : http://www.dom-z-natury.pl/